• Kultuurisündmus

Eesti Kirjanik 2022

  • August 13, 2022 - August 13, 2022 @ 14:00 -
  • Rupsi

Liivi muuseum on juba aastaid valinud Eesti kirjanikku. Seda ühte ja ainsat, kes järgmisel aastal auväärset tiitlit kannab. Festivalil tiitlile pretendeerivad kirjanikud loevad katkeid oma teostest, on erinevaid muusikalisi ülesastumisi.

Ole meie uudistega kursis
Liivi muuseumi kirjandusfestival toimub tänavu juba 12. korda.
Eesti nüüdisautoritele suunatud festivali katusteemaks on tänavu “Mälu mäng”. Vaatleme erinevaid mäletamise viise ja võimalusi, ajaloosündmuste mäletamise subjektiivsust, mälu (eba)usaldusväärsust, minevikutraumadega toimetulekut.
 
Lähema vaatluse alla tulevad Taavi Liiase sõjaraamatud “Helmandi silmus” ja “Talibani pojad”, Kiwa intrigeeriv vaade lähiajaloole romaanis “Kummiliimiallikad”, viiekümnendate lapsepõlv Juta Kivimäe romaanis “Suur tuba”. Mõtterändur Valdur Mikita. Lastele ajaloo tutvustamisest kõneleme Kätlin Kaldmaaga tema raamatu “Lydia” näitel. Mäluteemalises vestlusringis osalevad Aija Sakova, Mari Niitra ja Andrei Hvostov.
 
Antakse välja aasta kirjaniku tiitel.
 
Kätlin Kaldmaa viib läbi loovkirjutamise töötoa (osalemise täpsem info tuleb peagi).
 
Rokkooper Vahur Afanasjevi postuumse romaani “Rail Baltic” ainetel Sensatsiooniliselt Tartu Kevadbändilt. Muusikaline luulekava Berit Kaschanilt ja Karoliina Kreintaalilt.
 
Festivali puhvet on sel aastal väga eriline, nimelt pakuvad eesti moslemid festivalikülalistele erinevaid türgipäraseid hõrgutisi alates pitsadest ja supist kuni suussulavate maiustusteni!
 
Ööbimisvõimalus telgiga muuseumi õuealal või oma magamisvarustusega peamaja põrandapinnal. Küsi lisa tel 5144851!

Transport: väga mugav on tulla Tartust tasuta maakonnaliini bussiga (Tartu-Alatskivi liin). Bussid väljuvad Tartu bussijaamast ja sõita tuleb Rupsi peatusse Liivi Muuseumi õue all. Bussid väljuvad Tartust: 10.45, 13.20, 15.00 ja 18.00. Tagasi: samal õhtul saab grupeeruda kellegi auto peale või järgmisel päeval bussiga kl 10.21 ja 14.19.
 
Koostööpartnerid: Peipsiääre valla raamatukogud, OÜ Biblionaut, MTÜ Eesti Foorum Dialoogi Keskus.
 
Festival on publikule tasuta.
Korraldaja

Liivi muuseum
info@muusa.ee
+3725144851

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri