Jõulud on tulemas. Tead ju küll, et pärast jaanipäeva hakkavad mõtted liikuma päkapikkudele, kinkidele ja piparkookidele:) Osad teist peavad otsustama hakkama, kuhu oma kollektiiviga või sõprade seltskonnaga väljasõit teha. Siin on kokkuvõtlik ülevaade kohtadest, kus pidu (näiteks jõulupidu) Sibulateel pidada ja ideedest, mille abil oma väljasõitu rikastada.

ALATSKIVI LOSS ja LOSSI RESTORAN

Ruumid: palju erinevaid ruume, mahutab pidutsema ja sööma-jooma kuni 120 osalejat. Olemas on vajalik koolituste- ja konverentsitehnika.
Toitlustus: lossi restoran pakub erinevateks sündmusteks sobivat toitlustust; alates buffeest kuni väga pidulike laudadeni.
Midagi erilist: sügis-talviseks hooajaks kutsub loss  10-30 osalejaga seltskondi Küünlavalgel kummituslikule õhtusöögile!  See on ajarännak 130 aasta tagusele aadlipeole koos ajastupärase  menüü ja tegevustega. Üritus hõlmab pea kogu lossi, kus rollidesse jagatud külalised liiguvad  läbi lossi hämarate ruumide. Teekonnal toimub neljakäiguline õhtusöök ja koos räägitakse lugusid möödunud aegadest ja legendidest.
Lisad: erinevatele üritustele saab tegevustena juurde tellida õpitubasid  lossi käsitöö- ja savikojas.
Kontakt: lossi koduleht ning info@alatskiviloss.ee

MESI TARE KODUMAJA

Ruumid: mõnusas vanas vanausuliste kalurimajas otse Peipsi kaldal Varnja külas koosolemise ruum kaminasaaliga, kuhu mahub vabalt ühise laua taha 15 inimest.
Toitlustus: võimalik tellida nii piirkonnale omast kui ka nostalgilist õhtusööki.
Midagi erilist: olenevalt ilmastikuoludest võimalikud erinevad lisateenused: karakatiga järvesafarid, tõukekelgumatkad, karakatiga või paadiga sohu jõhvikale, matk vanausuliste külades koos giidiga.
Lisad: Mesi tares mahub majutuma koos lisavooditega 15 inimest. Samuti on majas ja hoovil erinevad saunad.
Kontakt: Mesi tare koduleht ning info@mesitare.ee

NINA KORDON

Ruumid: Nina Kordon asub otse Peipsi kaldal Nina külas. Kordonis on suur kaminaga soe ja mõnus ruum, mis mahutab ühise laua taha kuni 30 inimest ning kus saab vajadusel ka seminari pidada.
Toitlustus: võimalik pakkuda nii hommiku-, lõuna- kui õhtusööki.
Majutus: Nina Kordon majutab kuni 28 inimest.
Lisad: saun
Kontakt: Nina Kordon koduleht ning info@ninakordon.ee

KIVI KÕRTS 

Ruumid: kõrtsi ruumid on mõeldud lõuna- või õhtusöögiks kuni 30le inimesele.
Toit: peamiselt kohalikust toorainest toidud, mis siinseid vanu retsepte kohandades on saanud ka kaasaegsema lihvi. Pidulaudadelt ei puudu ka kõrtsis küpsetatud leib ning koogid.
Kontakt: Kivi kõrtsi koduleht või info@kivikorts.ee

ALATSKIVI MÕISAMAITSED

Ruumid:  mõisamaitsete tuppa mahub istuma kuni 40 osalejat, aga kõige mugavam on olla kui külalisi on kuni 30.
Toitlustus: klassikalist toitlustust ei paku. Küll aga jookide degusteerimist (Mõisamaitsete käsitööveinid, taimeteed) ning kohalikke suupisteid selle kõrvale. Koos saab valida välja meeldivaima veini ning timmida see üheskoos selle õhtu sobivaks hõõgveiniks. Nii sobivad Alatskivi Mõisamaitsed paaritunniseks väljasõiduks või näiteks õhtusöögi (mis toimub mõnes toidukohas) alustuseks või lõpetuseks.
Lisad: kohaliku jõuluvana tellimise võimalus.
Kontakt: Alatskivi mõisamaitsed või must.kylli@gmail.com

KADRINA MÕIS

Ruumid: Kadrina mõisa keldrikorrusel asuv Lühikeste meest kõrts mahutab laudade taha sööma-jooma kuni 100 inimest
Toitlustus: Perenaise Aivi käe all valmivad maitsvad road vastavalt piduliste soovidele
Lisad: Peremehega koos võimalik ette võtta jää- ja lumeraja ralli uunikumidega või vigursaagimist harjutada. Kui Peipsil on jää, saab minna kogu seltskonnaga hoopis jääpüüki proovima. Või tubaste tegevuste austajad saavad tellida Vahur Sepa loengut loomade elust ja käitumisest (tõesti, see on väga põnev).
Kontakt: Kadrina mõisa koduleht või pootsman@pootsman.ee