25 aaret

Ole meie uudistega kursis
Ole meie uudistega kursis

Sibulatee. See on Kesk-Peipsimaal looklev piirkond, mis oma kümnendaks tegevusaastaks on saavutanud vähemalt Eestis tubli tuntuse. Kümnendaks sünnipäevaks liitume www.eesti100aaret.ee keskkonnaga oma 25 aardega. Ja Sinult kui Sibulatee elanikul või fännil ning piirkonna suurimal asjatundjal on siin sõna sekka öelda!

Palun mõtle ja anna meile teada, milline konkreetne paik või objekt meie piirkonnast võiks olla 25 aarde seas, mida uhkusega tahaks näidata siia saabuvale külalisele. Selleks täida palun allpool vorm.

25 aaret lisatakse Muinsuskaitseameti loodud www.eesti100aaret.ee lehel olevasse mängu. Iga objekti kohta luuakse tutvustavad tekstid ning küsimused. Külalised leiavad oma mobiilidega objektid üles, vastavad mängu keskkonnas objekti kohta küsimustele ning saavad mängupunkte. 2019.aasta lõpus loositakse mängijate vahel auhinnad. Ja mis peamine, meie piirkond saab veelgi juurde tuntust ja võibolla avastatakse niimoodi mõnigi uus aare, millest siiani väga vähe juttu on olnud.

TÄIDA allpool palun objekti INFOVORM ja esita oma kandidaat 25 aarde sekka. Ootame ettepanekuid kuni 10.veebruarini 2019!

Pane tähele!
* Objektid tuleks esitada ükshaaval. Ehk kui oled ühe objekti sisestanud ja soovid teisegi lisada, täida antud vorm uuesti.
* Objekt võiks olla külastajatele nähtav ja külastatav hoolimata hooajast. Ehk üldkasutatav tee võiks objektini viia ning maaomanik, kellel maal objekt asub, peaks aarete hulka lisamisega nõus olema.
* Objekt ei pea olema avatud, nö klassikaline turismiobjekt (nt muuseum). Sobivad kõik paigad ja objektid, mille juurde saab sõita, kõndida ja mida lähedalt vaadelda.
* Paik või objekt, mille lisame, on vähemalt Sinu jaoks olulise ka ajaloolisest või emotsionaalsest perspektiivist. Nii looduslikud objektid ja paigad kui inimeste ehitatud ja loodud objektid. Nii võib see olla Kodavere kirik kui Alatskivi loss, nii Vara mõisapark kui Apollo kivi. Leia vaid üles need, mis on Sinu jaoks tähtsad ja mida soovid ka teistele näidata.
* Ettepanekuid objektide või paikade kohta ootame kuni 10.veebruarini 2019!

Lisaküsimuste korral palun võta kontakti info@sibulatee.ee või telefonil 56480065 (Liis Lainemäe).

Leiame koos oma elupiirkonna avastamistväärt objektid üles ja näitame neid uhkusega ka külalistele!

* Ja kui kellelgi veel on küsimusi, milline on Sibulatee piirkond: Vara, Koosa, Kokora, Alatskivi, Pala, Ranna, Kallaste, Nina, Kolkja, Varnja. Ehk põhimõtteliselt sama piirkond, kus asub ka uus Peipsiääre vald.

** Sibulatee 25 aaret mängu aitab sisse seada Peipsiveere arenguprogramm.

On 25 aarde seas mõni oluline ehitis?

Või hoopis mõni looduse loodud paik?

Või aastasadu tagasi loodusega kooskõlas loodud objekt?

Jälgi Sibulatee tegemisi
Liitu meie uudiskirjaga
Ole meie uudistega kursis
Filtreeri